ODBORNÉ UČEBNY - PROJEKTY A PORADENSTVÍ, VÝROBA..
Laboratoře Fyzikální učebny ucebna chemie Kombinovaná učenba biologei-prirodopisPočítačová učebna Jazykové učebnyMultimediální učebny Mlutifunkční učebny Posluchárny
Odsávání zplodin v učitelském pracovišti / digestoř

Odsávání zplodin v učitelském pracovišti

Při provádění pokusů a názorných ukázek k výkladu při výuce zejména chemie, ale také v jiných předmětech, je zapotřebí řešit odsávání zplodin, které při pokusech vznikají.
Klasickým řešením odsávání je digestoř. Ve školách středního stupně jsou například při výuce sváření řešením speciální zařízení. Řešení je především závislé na konkrétních podmínách.

Díky možnostem odsávat zplodiny způsobem, který je nenáročný na prostor (není třeba digestoř) a který umožňuje lépe uplatnit názornost ve výuce, se v instalaci učitelského pracoviště prosazuje přímé odsávání.

Odsávání u učitele

Učitelské pracoviště a odsávání

Je-li odsávání zplodin z pokusů řešeno za použítí přímého odsávání v učitelském pracovišti, je nutné do učitelského stolu zařadit modul pro odsávací zařízení a do desky stolu - demonstračního pracoviště zařadit vývod pro odsávací hadici. Ta má více možností zakončení, způsobů její fixace v potřebných polohách. Jaký konkrétní způsob či více způsobů bude uplatněno záleží na konkrétních okolnostech.

Související témata:

Skříňka pro odsávání zplodin v učitelském pracovišti

Skříňka pro odsávací zařízení, které je využíváno na odsávání zplodin, které vznikají při provádní pokusů, se umísťuje do učitelského pracoviště. Její umístění je vhodné v co nejmenší vzdálenosti od vývodu trubky na desku demonstračního pracoviště.

Velikost a instalace skříňky

Co je třeba zohlednit:

  • velikosti odsávacího zařízení
  • jeho připojení ke zdroji

 

 

Firma Školab s.r.o. vybavuje zejména základní a střední školy odbornými učebnami od roku 1996. Učebny pro výuku fyziky, chemie, kombinované, multimediální, posluchárny, laboratoře, jazykové učebny, počítačové učebny jsou postaveny na moderních základech. Firma Školab produkuje učebny, které jsou kvalitní a nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Vybavujeme učebny jako celek, ale po částech, postupně, po etapách ap.